פיתוח אפליקציות לאייפון - סיבות לדחיית האפליקציה באפסטור

03.12.2011

אחד האתגרים בפיתוח אפליקציית iOS הוא אישור האפליקציה על ידי צוות העורכים בחנות. מפתחים רבים נתקלים מדי יום במדיניות העריכה המחמירה של אפל, והתיסכול רק מתגבר כשאר התשובות מגיעות לאחר שבוע ולפעמים שבועיים של המתנה הגוזלים זמן יקר מהמפתחים.
הסיבות לדחיית האפליקציה רבות ומגוונות, בחלקן יש הגיון וכדאי להכיר את הנושא על מנת לא לבזבז זמן יקר.

העברת כמות גדולה מדי של נתונים

אפל נוטה שלא לאשר אפליקציות השולחות כמות נתונים גדולה מדי, ומעמיסות את פעילות הרשת, כשהמקסימום הוא 1 מגה לדקה. אפליקציה זו שמורידה וידאו לאייפון לא אושרה מסיבה זו, והפתרון המומלץ במקרה זה הוא להגביל על פעילות האפליקציה לWIFI לא לאפשר את פעילותה על 3G. לחלופין אפשר להראות את הסרטים ב Streaming.

אפליקציה לא עובדת ללא רשת

אחת הבדיקות הטריויאליות שמתבצעות ע"י חברת אפל בתהליך אישור האפליקציה היא הבדיקה האם האפליקציה עובדת כאשר אין תקשורת עם השרת. במקרה שאפליקצית האייפון עלולה להתקע, יש להדפיס הודעה שאין תקשורת עם השרת. במידה שהאפליקציה לא בודקת נושא זה, היא לא תאושר לעליה לאפסטור.

שמירה על פרטיות המשתמש

אין להעביר מידע פרטי משתמש (לדוגמא כתובת דואר אלקטרוני) ללא הסכמת המשתמש.

הגדרת אפליקציה

אפליקציה שמוגדרת לא נכון, לא תאושר. לדוגמא, אם שולחים בטעות את הסוג universal, במקרה זה, אפל מצפה שהגירסא תתמך גם באייפון וגם באייפד. אם הגירסא לאייפד חסרה, אפל יידחו את הגירסא לאייפון.

סליקה שלא דרך מערכת הסליקה של אפל

באופן לא מפתיע אפל קנאית לכסף שלה ולא מוכנה להתפשר על 30 האחוזים שהיא גובה על כל רכישה. אפליקציה שתגבה כסף על קניה של מוצרים וירטואלים (תוכנה, מנויים)  שלא דרך אפל (פייפאל או מערכת סליקה), תדחה על הסף. לעומת זאת קניית מוצרים פיסיים תאושר. הפנית האפליקציה דרך דפדפן הספארי למקום שבו יש רכישה מקוונת לא תאושר משום שאפל רואה בכך דרך שעוקפת את האפסטור 

אפליקציית זבל

אפליקציה שמכילה חומר פירסומי ולא נתמה ערך ממשי לא תאושר. אפשר להתגבר על בעיה זו ע"י הוספת מיקום של סניפי הרשת ע"פ ה GPS או שליחת קופונים למשתמש באפליקציה ועוד.

גודל האפליקציה

כדאי מאד לנסות להגביל את גודל האפליקציה ל 20 מגבייט מאחר ואפליקציה גדולה יותר דורשת חיבור wifi ולא יכולה לרדת ברשת הסלולרית. אפליקציה כזאת למשל, לא תוכל להרכש על ידי משתמשים שנמצאים ברכבת או מחכים בשדה התעופה. .נפח הדיסק המקסימלי של האפליקציה הוא 2 גיגהבייט

אפליקציה הדורשת לוגין

אפליקציה אשר דורשת הרשמה במקרים רבים לא תאושר. במסמכים המצורפים לאפליקציה יש לצרך שם משתמש וסיסמא לצורך כניסה לשירות. אחרת אפל ידחו את האפליקציה תחת הסעיף  Metadata Rejected. גם אם מצורף תיעוד איך לרשום משתמש חדש, עדיין, חברת אפל תצפה שתגדיר משתמש זמני לצורך הבדיקות.

איזכור מתחרים

אפליקציה לסמארטפון שמכילה בתיאור פלטפורמות נוספות מלבד iPhone לא תאושר,  בעולם של אפל אסור להזכיר בתיאור האפליקציה שמות של פלטפורמות נוספות (לדוגמא אנדרואיד).  (לי זה קרה באופן אישי שהאפליקציה נדחתה בגלל סיבה זו). 

 

 הוספת תגובה 
כותרת התגובה:
שם מלא:
כתובת דואר אלקטרוני:
תוכן התגובה: