כמה הורדות ביום נדרשות על מנת להיות בפסגת האפסטור?

26.05.2012

אין ספק שאפליקציה  לאייפון שמגיעה ל Top 25 באפסטור מצליחה מאוד ומביאה להכנסות גבוהות לחברה המפתחת את האפליקציה. על פי נתונים שפירסמה חברת distmo יש להגיע ל 38,400 הורדות לאפליקציה בחינם ו 3,530 הורדות לאפליקציה בחינם. כמות ההורדות הנדרשות לאפליקציה חינמית גדולה פי 13 לעומת אפליקציה בתשלום בכדי להגיע לרמה של Top 25.
יש לשים לב שכמות ההורדות תלויה כמובן בסוג האפליקציה. 

אולם, לעיתים ישנם מקרים בהם ישנן הורדות של האפליקציה לאייפון ללא כל שימוש באפליקציה. נתון זה נרומז על שימוש בכלים לא חוקיים להורדת האפליקציות כך שלאחר הורדת האפליקציה לאייפון, לא מתבצע שום שימוש באפליקציה.
בהקשר לכך פירסמה אפל אזהרה לחברות שישתמשו בשירות לא חוקי של עידוד להורדת אפליקציות, רשיון המפתח שלהם ישלל (ובכך, לא יוכלו יותר להוריד את האפליקציות הללו).. אחת החברות שהואשמה במירמה זו היא חברת Gtekna, עבור שירות קידום האפליקציה, נדרשו החברות המפתחות לשלם סך של $5000 שהוא נמוך בהרבה יחסית לשימוש בכלים חוקיים לקידום אפליקציות לאייפון.
בהקשר לכך נאמר ש 8 חברות מתוך 35 ב Top השתמשו בשירותים אלה.  

אחת הדרכם לפתור בעיות מסוג זה היא לבסס את דירוג האפליקציה על פי שימוש בפועל שנעשה באפליקציה וכמה זמן האפליקציה נשארת ולא נמחקת כמו שנעשה בסביבת האנדרואיד.

 הוספת תגובה 
כותרת התגובה:
שם מלא:
כתובת דואר אלקטרוני:
תוכן התגובה: