יתרונות וחסרונות של iOS 6

23.09.2012

בבלוג קודם כבר ציינתי את הפונקציונליות החדשה של iOS 6,

האם כדאי כבר לשדרג את האייפון לגירסת iOS 6 ? להלן יתרונות וחסרונות של  גירסת iOS 6.

הכי טוב

 1. אפשרות למענה בזמן שיחה. ניתן להגדיר טקסט אישי או להשתמש בטקסטים אשר כבר קיימים במערכת.
 2. על תפריע – מאפשר להגדיר זמן שבו הטלפון לא יצלצל (משעה עד שעה). קיימת אפשרות להגדיר עבור אילו נמענים הטלפון יצלצל בכל זאת.
 3. VIP email inbox -קיימת אפשרות להגדיר שהודעות מנמען מסויים יופיעו בנפרד ברשימת VIP. בכך המשתמש יוכל לתת תשומת לב מיוחדת לדואר ממשתמש מסויים. יש להגדיר משתמש זה כ VIP במימשק שלה Mailboxes.
 4.  אפשרות לשליחת תמונות לרשימת תפוצה דרך iCloud.

טוב

 1. אפשרות לשימוש ב Facetime , ברשת ולא רק ב WIFI.חברת AT&T חסמה אפשרות זו בפני הגולשים שמשתמשים ברשת הסלולרית שלה. AT&T חששה ששימוש באפליקציה  זו עלול לצרוך משאבי רשת רבים. כמובן שהדבר לא התקבל בהתלהבות ע"י המשתמשים.
 2. שיפורים ב Siri – למשל אפשרות לשלוח עדכונים ב Facebook וב Twitter.
 3. שימוש ב Passbook  - אפליקצית הארנק הוירטואלי  המכילה טיפול ב: כרטיסים, קופונים, כרטיסי ברכה ועוד.
 4. אינטגרציה משופרת עם Facebook.
 5. חתימות שונות לכתובות שונות של מייל.

 טעון שיפור

 1. מימשק המפות הוא אחד החסרונות העקריים של .iOS 6, בין השאר משום שהפתרון של אפל הוא לסביבת המובייל בלבד ולא לסביבת ה Web. המשמעות לכך היא שעדכונים למימשק המפות לאייפון אפשר יהיה להוציא רק בעדכון מערכת ההפעלה של אפל ולא בעדכון מימשק ה Web  ( שאפשרי בגוגל). בנוסף, רמת מימשק המפות של אפל נמוכה מזו הקיימת ב Google Map.
 2. המימשק של ה Appstore שונה והינו יותר ידייותי למשתמש אולם מימשק החיפוש נוח פחות למשתמש משום שמציג מעט תוצאות חיפוש , שלא כמו במימשק הישן.

 סיכום

לסיכום, ההחלטה אם לשדרג, תלויה בעיקרה האם יש למשתמש צורך להשתמש במימשק המפות של גוגל או לא. אם לא, הפונקציונליות החדשה בהחלט משפרת את נוחות ופונקציונליות השימוש במכשיר האייפון.

 הוספת תגובה 
כותרת התגובה:
שם מלא:
כתובת דואר אלקטרוני:
תוכן התגובה: