אייפון או אנדרואיד – מה לפתח קודם?

08.11.2012

  בכנס שהתקיים לפני זמן מה בארה"ב, הצהירו  מספר חברות שהן מפתחות קודם לאנדרואיד ורק לאחר מכן לאייפון. החברות הסבירו זאת מהסיבות הבאות:

  1. באנדרואיד (שלא כמו באייפון) ניתן לגשת לחייגן ולדעת מי חייג אליך ולמי אתה מחייג.
  2. מפתחי האנדרואיד יכולים לראות את האנדיקציות של Bluetooth  ו Wifi  כך שניתן לדעת ליד מי אתה נמצא, וליד מה אתה נמצא.
  3. 3. ניתן להפיץ אפליקציות לאנדרואיד מידית  וללא הצורך לחכות במשך 3 שבועות לאישור של האפליקציה  ע"י אפל ולאחר מכן אישור כל שינוי ע"י אפל.

 בנוסף, הפצת גירסאות  תוכנה לבדיקות  באנדרואיד הן פשוטות מאוד. ניתו לשלוח את קובץ ההתקנה במייל ולפתוח ולהתקין את הקובץ על מכשיר האנדרואיד). לעומת זאת, באייפון יש להכניס את ה UDID לכל מכשיר ומכשיר, דבר שמסרבל מאוד את הפצת התוכנה בזמן הבדיקות. כמו כן אנדרואיד היא מערכת הפעלה פתוחה שניתן לבצע כל פיתוח דרוש בשונה מסביבת אייפון שהיא מערכת סגורה שחלק מהיישומים אינם נתונים ליישום בלי פריצת המכשיר.

 בשוק בארה"ב יש פי 3 מכשירי אנדרואיד לעומת אייפון.
לעומת זאת, אם נקח לדוגמא את האפליקציה path,  רק 30% מהמשתמשים באפליקציה הם משתמשי אנדרואיד. הסיבה לכך שלחלק ממשתמשי האנדרואיד יש  חבילת גלישה מוגבלת כך שהם לא תמיד מחוברים לאינטרנט, לעומת זאת בד"כ למשתמשי האייפון יש חבילת גלישה בלתי מוגבלת, הם משלמים יותר עבור חבילת הסלולר ומשתמשים ביותר אפליקציות. בשלב זה הריווחיות באייפון גבוהה מזו של אנדרואיד.

 האם המצב ישאר כך גם בעוד שנה? נראה שסביבת האנדרואיד הופכת ליותר ויותר פופולרית כך שלאורך זמן יש לצפות שהפערים בהכנסות בין ה אפסטור וה Googe Play ילכו ויקטנו. בנוסף, מעניין יהיה לראות איך תהיה ההשפעה של כניסת Windows Mobile לשוק.

 הוספת תגובה 
כותרת התגובה:
שם מלא:
כתובת דואר אלקטרוני:
תוכן התגובה: